سه شنبه, 06ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست گردشگری

گردشگری

کاخی در کرج که مثل سفره‌ماهی صدفی را در برگرفته است

البرز یکی از استان‌هایی است که با وجود داشتن جاذبه‌های بسیار، از دید گردشگران مخفی مانده است، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان تا حدی ناشناخته‌اند که حتی بخش زیادی از البرزنشینان نیز از وجود آن‌ها بی‌خبرند.

کوه نمکی جاشک، زیباترین گنبد نمکی خاورمیانه

کوه نمک یا گنبد نمکی جاشک در استان بوشهر با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه تنها چشم هربیننده‌ای را برای تفریح و کوهنوردی به طرف خود جلب کرده بلکه بهترین محل مطالعه برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است.

قصه‌ای که دره رمزآلود طبس روایت می‌کند

کال جنی طبس، دره ‌ای رمزآلود در خراسان جنوبی است که به دلیل ساختار خاص دره، با وزش باد، صداهای عجیب و غریبی از آن به گوش می‌رسد و به همین دلیل در گذشته مردم بومی بر این باور بودند که موجودات دیگری در این دره هستند.

بنایی بازمانده از یک مجموعه عظیم تاریخی

بنای برج قربان یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر همدان است‌ که در بافت کهن و تاریخی شهر و به فاصله اندکی از حاشیه جنوبی تپه مصلی، بین خیابان‌های طالقانی و مدنی و در محله زندی‌ها قرار گرفته است‌.

جاذبه های گردشگری استان مرکزی - غار چال نخجیر روایت‌گر تاریخ ۷۰میلیون ساله زمین در دلیجان

غار چال نخجیر دلیجان، گنجینه ناشناخته ای از تاریخ زمین و تالار زیبای ۷۰میلیون ساله ای است که هنوز بخش هایی از آن ناشناخته مانده و اعجاب و شگفتی های آن برای هر گردشگری جذاب است.

ایران دورت بگردم - سیستان و بلوچستان نامه در ایران‌بوم

شهر سوخته / موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران، زاهدان / روستای دزک درشهرستان سراوان / کُنارَک / چابهار / قلعه تیس (پرتغالی‌ها) چابهار / کوه‌های مینیاتوری / قلعه رستم / درخت انجیر معابد چابهار / بریس / غارهای بان مسیتی / خلیج گواتر / آسبادهای حوضدار / کوه خواجه (کوه اوشیدا) یا (کوه رستم) / روستای قلعه نو / زیارتگاه مرتضی علی در خاش / دهانه غلامان، شهر باستانی هخامنشیان / روستای «کلپورگان» / قلعه سام / بقعه سید غلام‌رسول / قلعه سه کوهه / کویر لوت بخش نصرت آباد / نصرت آباد، گراغه، انجیرک / چشمهٔ اسرار آمیز ترش‌آب ‌(نصرت آباد) / قلعه سِب / سیستان و بلوچستان؛ قلمرو ناشناخته‌ها - سرزمینی بکر با مردمی مهربان / رازهای عجیب قبرستان جن‌ها در ایران.

۱۵۶ سال پیش در همین زمان ... / ناصرالدین شاه کلنگ طلایی را به زمین زد

«کلنگی است در بنای شهر جدید ناصری بجهه دست مبارک اعلی‌حضرت اقدس همایونی ساخته شده و اول کلنگی که بر زمین زده شد، این کلنگ است که بدست مبارک یازدهم شعبان ۱۲۸۴ بطالع نور بر زمین زدند.»

تهران‌نامه - برج زیبای آزادی

آزادی یک برج بی جان نیست. یک روح بزرگ است که سازنده در کالبدش دمیده است. یک مجموعه است از عناصر معماری ایران و ذوق و هوش سازندگان، مهندسان و ایرانی هایی که بر روی آن کار کردند. آزادی یک کتاب معماری است که زنده است و حرف بسیار برای گفتن دارد.

در همین زمینه