پنج شنبه, 28ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست هنر هنر نمایشگاه نمونه خطهای استاد مهرداد هاشمی

هنر

نمایشگاه نمونه خطهای استاد مهرداد هاشمی

برگرفته از فر ایران

 مهرداد هاشمی در 23 شهریور 1347 در محله‎ی بسیار قدیمی صابون‎پز خانه‎ی تهران، به دنیا آمد.

پدرش، مردی ادب‎پرور، شعر دوست و هنرمند است. شعر را لطیف و روان می‎سراید و نقاشی‎هایش هم طرفداران زیادی دارد، با این كه محضر استاد را درك نكرده است.

پدرش در نوجوانی بر آن بود كه به در محضر استاد بهزاد به آموزش نقاشی پردازد كه مادرش او را از این كار باز می‎دارد وبه او می‎گوید: مگر نقاشی برای تو، آب و نان می‎شود ... اما مهرداد پند مادر‎بزرگ به پدرش را نپذیرفت و از نوجوانی به دنبال نوشتن خط رفت.

در سال 1366، در انجمن خوش‎نویسان كرج در محضر استاد غلام‎رضا خلج به آموزش علمی خوش‎نویسی پرداخت. مهرداد در سال 1374، توانست درجه‎ی ممتاز در خط نستعلیق را از انجمن خوش‎نویسان كرج به دست آورد.

به گفته‎ی خودش: « اكنون سال‎هاست كه كارم، شغلم و عشقم خط است ».

در سال 1381، به همراهی سه تن از دوستانش در گالری آشیان نقش و مهر، (به سرپرستی استاد حسین محجوبی، نقاش نام آور معاصر) اولین نمایشگاه خط را برپا كرد كه با پذیرش خوبی از سوی بینندگان روبرو شد.

سپس در بهمن ماه 1384، مهرداد نخستین نمایشگاه تكی خود را در فرهنگ‎سرای ارسباران بر پا كرد و به دنبال موفقیت خوب، دومین را در اردی‏‎بهشت ماه 1385 در فرهنگ سرای امیر‎كبیر (بوستان قیطریه) پیش‎كش، هنردوستان و خط شناسان كرد. این نمایشگاه، بیش از دو نمایشگاه پیشین، با استقبال بازدید كنندگان روبرو شد.

دیدارگاه فر ایران، برای مهرداد هاشمی هنرمند ارزنده‎ی میهن‎مان و همه‎ی دست‎اندركاران فرهنگ و هنر این سرزمین، آرزوی بهروزی و شاد‎كامی دارد.

 


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید