پنج شنبه, 28ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر هنر خوشنویسی ایران در گرجستان معرفی می‌شود

خبر

هنر خوشنویسی ایران در گرجستان معرفی می‌شود

جشنواره خطاطی گرجستان با حضور استاد فاح عزت‌پور هنرمند خوشنویس و تذهیب کار کشورمان و با شرکت ۳۰ خطاط گرجی 10 تیرماه افتتاح شد.

Air Jordan 1 Blue Chill Womens CD0461 401 Release Date 4 | Latest Releases , IetpShops - Women's Nike Air Jordan 1 trainers - ken griffey nike swingman shoes sale 2017

به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاحیه این جشنواره کوکا سترتلادزه معاون اول وزارت آموزش و علوم، بوبا کوداوا رییس موسسه ملی نسخ خطی، رحیمی کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران، خزاعی رایزن فرهنگی کشورمان، کاخا شنگلیا رییس دانشگاه قفقاز و جمعی از اساتید و دانشجویان آموزشگاههای عالی گرجستان حضور داشته و رییس موسسه ملی نسخ خطی گرجستان در این مراسم از همکاری سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان تقدیر کرد.

در چارچوب برگزاری این جشنواره فرهنگی، کارگاه‌های مختلف خط و خوشنویسی برای علاقمندان و به خصوص دانشجویان رشته هنر آموزشگاه‌های عالی برگزار شده و بازدیدکنندگان به عنوان هدیه یک قطعه خوشنویسی شده را دریافت می‌کنند.

استاد فاتح عزت‌پور دارای درجه دکترای هنری و استاد رسمی انجمن خوشنویسان ایران از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس برای حضور در این جشنواره دعوت شده تا ضمن نمایش آثار منتخب خود، نسبت به برگزاری کارگاه خوشنویسی خط اقدام کند.

جشنواره ۳ روزه خوشنویسی و خطاطی گرجستان از سوی موسسه ملی نسخ خطی، وزارت آموزش و علوم و شهرداری تفلیس برگزار شده است.

موسسه ملی نسخ خطی از مراکز معتبر فرهنگی و علمی گرجستان محسوب می‌شود که بیش از ۳۰۰۰ نسخه خطی فارسی در آن نگهداری می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه