شنبه, 26ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر انتشار کتاب‌های «سلام‌های عاشقانه» و «بُغض‌های منتشر نشده» دو اثر تازه از آقای حسین قنواتی

خبر

انتشار کتاب‌های «سلام‌های عاشقانه» و «بُغض‌های منتشر نشده» دو اثر تازه از آقای حسین قنواتی

کتاب‌های «سلام‌های عاشقانه» و «بُغض‌های منتشر نشده» دو اثر تازه از آقای حسین قنواتی با چاپ و طراحی نفیس در یک بستهٔ زیبا منتشر شده است.

مجموعهٔ شعر «بُغض‌های منتشر نشده» و کتاب «سلام‌های عاشقانه/ پیام های بی پروا به رویایی سی ساله» از حسین قنواتی پس از پنج سال انتظار برای مجوز نشر، راهی بازار کتاب شد.

«بُغض های منتشر نشده» مجموعه ای از پنجاه و پنج شعر این شاعر در قالب نو و موضوع عاشقانه و اجتماعی است. این کتاب هم چنین در بر گیرندهٔ تصاویری گرافیکی و متناسب با مفهوم شعرهاست که در قطع پالتویی از سوی نشر داستان منتشر شده است.
همزمان کتاب «سلام های عاشقانه/ پیام های بی پروا به رویایی سی ساله» نیز از این نویسنده و شاعر منتشر شده که شامل 365 پیامکِ عاشقانه ی یک نویسنده است که در سال نخست دوری از شهر خود نگاشته و شرح احوال و روزگار خود را در این پیام ها ثبت نموده است. این کتاب به نثری شاعرانه و همان قطع پالتویی پیش روی علاقمندان کتاب است.

 

 

کتاب سلام‌های عاشقانه حاوی 365 سلام و پیامِ عاشقانه ی یک نویسندۀ دور از دیار است. بنابراین او، محبوبش را از طریق ارسال پیامک از حال و روزگار خود مطلع می‌کند و دربارهٔ عشق - مسایل فکری و اجتماعی پیرامون خود در بستر زمانی مناسبت ها و فصل های سال اول هجران سخن می گوید.
نویسنده خود درباره ی این نثرهای شاعرانه که در طرح کلی یک داستانِ ضمنی جای داده شده اند، در مصاحبه ای گفته: « می خواستم برخورداری جسمانی و فیزیک ارتباط را از حال عاشقانه ی میان دو انسان حذف کنم... خوش بختانه عشقِ میان آن ها با این شرایط هم در سال نخست (365 پیام روزانه) دوام آورد و زنده ماند.

یکی از پیام های کتاب را در زیر می خوانیم:

نظام‌های فکری، ‌یا فکرهای نظامی!
هم‏راهِ بی‏همتای من، عشق بالاتر از سیاست است.
تصوّر کن که آدم‌ها بی‏نیاز به تزویز‌ یا زور، همه چیز را به تقسیم عاشقانه و علاقمندانه با دیگران بیاورند. و همه دوست‏دارانِ با هم باشند. آن‏وقت عدالت آن‏قدر فراهم هست که انسان در پیِ رسیدن به آزادی برای گفتن ـ

ورزیدن ـ و شادیِ‏پاکِ‏من در ‏با ‏تو‏ بودن، نباشد.
فهمِ متقابلِ حق مادی و روحی خود و دیگران تنها با علاقه ممکن است. تنها عشق می‌تواند خودخواهی را بسوزاند تا نیاز به آراستن و توجیه شیوه‌ها و تدبیرها، یا کتمانِ حقیقت نباشد.
درک احساس‌ها و نیاز روح انسان‌های دیگر، پیش آورنده‌ی آزادی است. و تقسیمِ عاشقانه‌ی لب‏خند، همان عدالت است.
آن وقت همه با هم‌ایم، نمی‌ترسیم!
و مثل تو، که در حرف و حال من یگانه‏ای؛ هر کسی به سلامی سرشار‌ می‌شود از بودن و با هم بودن!
سلام، هم نفسم.

 

کتاب «بُغض های منتشر نشده»
شاعر: حسین قنواتی
نشر داستان 1393
این کتاب پس از پنج سال انتظار برای مجوز، منتشر شده است. به طور خلاصه می توان از آن با عنوان " عشق اندیشی در شرایط دشوار" یاد کرد!
یکی از عاشقانه های این کتاب، در پی می آید:


با همین آرزو
می شد که سنگ و ستاره را عاشق کنم
اگر انکار حقیقت
رایجِ روزگارم نبود.
سنگ از راهِ تو بر می داشتم
و ستاره ها می فهمیدند
که باید به احترامِ توِ لیلی برخیزند
به اشاره ی انگشتانت
عقدِ آسمانیِ عقرب را با قمر به هم بزنند
بعد چشمکی بزنند
که یعنی...
حالا برقص
پیشِ روی سیاست برقص
پیشِ روی ادیان و اصولِ مدنی...
علوم
جغرافیا
از راهِ وَرا بیا
به احتمال بخند
به مافیایِ ماردوشِ فکرها و فلسفه ها
حتا به عدالت
به آزادی
به دغدغه هایِ عمرِ این همه آدمی
که در بی عشق
هرگز
ممکن نمی شوند.
به زنده بادهای عصرِ این کُلنل
به اسامیِ مبهم
به ایسم
به مرگ بر تروریسم!
...
بخند
خنده های تو
باغِ بی حصار انار است
میانِ جنگلِ دود!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید