یکشنبه, 24ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست خانه تازه‌ها خبر فراخوانِ تأسیس کتابخانۀ عمومی استاد ثاقب‌فر

فراخوانِ تأسیس کتابخانۀ عمومی استاد ثاقب‌فر

استاد مرتضا ثاقب فر  -  عكس از نوشا احمدپور

 

دوستان و یاران، چنان که آگاه شده‌اید، چند روزی بیش نگذشته که دوست و استاد گرانمایه‌مان مرتضی ثاقب‌فر درگذشت و ما را غرق دریغ و اندوه ساخت. این حقیقت بر کسی پوشیده نیست که استاد خواهانِ گسترش هر چه بیشترِ فرهنگ کتاب‌خوانی و به ویژه آشنایی جوانان با تاریخ و پیشینۀ تمدن ایرانی بودند و کارنامۀ درخشان علمی‌شان نیز بر همین مبنا پدید آمده است.

جمعی از دوستان و نزدیکان استاد به احترام این نیت قلبی ایشان، تصمیم گرفته‌اند تا کتابخانۀ شخصی استاد را از خانوادۀ محترم‌شان خریداری کنند و کتابخانۀ عمومی‌ای به نام استاد ثاقب‌فر تأسیس کنند تا دسترسی علاقه‌مندان به کتاب‌های تاریخی و مراجع پایه ساده‌تر و آسان‌تر صورت پذیرد. اعضای هیأت موسس کتابخانۀ عمومی استاد ثاقب‌فر عبارتند از:

آقای منوچهر پیشوا (کتاب‌سرای بلخ)
مهندس پیمان اعتماد (موسسۀ خورشید راگا)
مهندس علیرضا افشاری (انجمن افراز)
آقای اهورا پارسا (آموزشگاه موسیقی زروان)
آقای مسعود لقمان (انجمن پژوهشی ایرانشهر)
آقای فرشید ابراهیمی (بنیاد نیشابور)
در کنار همسر استاد، بانو فرحناز خمسه‌ای
 
هیأت مؤسس یادشده کار تأسیس کتابخانه را به انجام می‌رساند و کار مدیریت آن را به هیأت مدیره‌ای واگذار می‌کند که به طور دوره‌ای توسط اعضای کتابخانه انتخاب می‌شوند. بعد از آن هیأت مؤسس تنها نقش نظارتی خواهند داشت. مرحلۀ اول، خریداری کتابخانه از خاندان محترم ثاقب‌فر است که با سرمایه‌گذاری داوطلبانۀ همۀ علاقه‌مندان انجام می‌پذیرد. بدیهی است که نام و نشان مهم‌ترین سرمایه‌گذارانی که خریداری و استقرار کتابخانه را پشتیبانی می‌کنند، در لوح تأسیس کتابخانه به یادگار خواهد ماند. بعد از آن کتابخانه در محلی مناسب مستقر شده و احتمالاً با کمک داوطلبان کار خدمات‌رسانی به مراجعان را انجام خواهد داد.

در این راستا، در این زمینه‌ها به یاری‌تان نیاز داریم:

الف. اگر تمایل به عضویت در هیأت‌مدیرۀ کتابخانه را دارید، یا حاضرید به عنوان همکار این هیأت نقشی را بر عهده بگیرید، نام و نشان و کارنامۀ خود، و خویشکاری(وظیفه)‌ای را که در نظر دارید، به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  رایانامه کنید.
ب. اگر می‌خواهید برای خرید کتابخانه کمک مالی کنید، مبلغ مورد نظرتان را به شماره کارت 6274121142663004 یا شماره حساب 11480047144751 بانک اقتصاد نوین، به‌نام منوچهر پیشوا، واریز نمایید و مراتب را، جهت ثبت نام در دفتر یادبود کتابخانه، به شماره تلفن 88951312 (کتاب‌سرای بلخ، آقای پیشوا) اطلاع دهید (شمارۀ شبا حساب یادشده عبارت است از: ir37055001148000471447001).
پ. اگر می‌خواهید کتابی را به کتابخانه اهدا کنید (به خصوص کتاب‌های تخصصی در زمینۀ تاریخ ایران‌زمین)، مراتب را به آگاهی اعضای هیأت موسس برسانید.

پیشاپیش از حُسن توجه شما سپاسگزاریم.

هیأت مؤسس کتابخانۀ عمومی استاد ثاقب‌فر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید