سه شنبه, 26ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کاهش دما و باران در راه است

خبر

کاهش دما و باران در راه است

با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی درباره کاهش دمای بسیاری از مناطق کشور و بارش باران و تگرگ، مسافران نوروزی که در نیمه دوم تعطیلات قصد سفر به مناطق مختلف را دارند، باید لباس گرم و بارانی به همراه داشته باشند.

nike flex contact boys shoes gray - Nike Air Force 1 Shadow Cashmere/Pale Coral - Pure Violet CI0919 - 700 | Jordan 1 Retro High OG University Blue (PS) - 134 - AQ2664 - nike shox pet print pages for kids free dinosaur

به گزارش روز یکشنبه واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، سازمان هواشناسی برای سواحل خزر از بعد از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه وزش بادهای گرم و افزایش دمای هوای بین 5 تا 10 درجه را پیش بینی کرده است. اما از روز یکشنبه تا سه شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و احتمالا تگرگ برای مناطق پیش بینی شده است.


همچنین در پیش بینی های سازمان هواشناسی برای برخی نقاط مستعد در شمال غرب، شمال، غرب و دامنه های زاگرس طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه بارش برف پیش بینی شده است.


بنابراین در این مناطق احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها همچنین اختلال در تردد جاده ای پیش بینی می شود.


بنابراین گردشگران باید علاوه بر رعایت نکات ایمنی و عدم استقرار در حاشیه رودخانه ها، سرعت مجاز را در جاده ها بیش از گذشته رعایت کنند.


سازمان هواشناسی کاهش 15 تا 20 درجه ای دما را برای روز دوشنبه و صبح سه شنبه در نیمه شمالی کشور پیش بینی کرده است. همچنین پیش بینی شده که در سایر نقاط کشور نیز دما بین 5 تا 10 درجه کاهش یابد.


هموطنانی که به دریای شمال یا جنوب کشور سفر کرده اند، باید بدانند که در روز یکشنبه دریای خزر و در روز دوشنبه خلیج فارس به دلیل وزش باد مواج خواهند بود. بنابراین اگر قصد سفر دریایی یا قایق سواری را در این روزها داشتید، باید اندکی برنامه های خود را تعدیل کنید.


منبع: تابناک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه