چهارشنبه, 05ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم

زیست بوم

با صدور مجوز مزرعه پرورش میگو؛ خطر کارت قرمز یونسکو به ژئوپارک قشم!

جهاد کشاورزی هرمزگان با ایجاد مزرعه پرورش میگو در ژئوپارک جهانی قشم موافقت کرده که این اتفاق موجب می‌شود ژئوپارک قشم از سوی یونسکو اخطار بگیرد.

وقتی رسانه شهرداری تهران میزبان خون‌فروشان می شود؛ خوش‌رقصی یک رسانه برای مافیای شکار با سلسله گزارش‌های نادرست

در شرایطی که اوج گیری انتقادات از سازمان محیط زیست در خصوص صدور مجوز شکار موجب توقف صدور پروانه‌های شکار و حاکم شدن آرامشی نسبی در محیط‌هایی که جانوران وحشی زندگی می‌کنند شد، به تازگی تلاش‌هایی جانبدارانه در نقد این شرایط آغاز شده که شائبه برانگیز است؛ تلاش‌هایی که حداقل یکی از رسانه‌های وابسته به شهرداری تهران پرچمدار آن شده و با ارائه اطلاعات غلط به مخاطبان، سعی بر تغییر وضعیت موجود دارد.

«آب سفید» عروس آبشار‌های ایران ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از ثبت ملی آبشار «آب سفید» به عنوان عروس آبشار‌های ایران خبر داد.

بختگان همچنان تشنه‌ی آب

تالاب بختگان با وسعتی حدود ۸۵ هزار هکتار در شرق استان فارس و با تالاب طشک که ۴۱ هزار هکتار، از مهمترین داشته‌ها و عناصر طبیعی تاثیرگذار بر اقلیم شهرستان‌های نی‌ریز، استهبان، سروستان و خرامه و حفظ زنجیره اکوسیستم این منطقه حاصلخیز محسوب می‌شود.

جنگل‌های هیرکانی به سوی مرگ می‌روند

رئیس انجمن جنگلبانی ایران که 21مهرماه امسال در گفت‌وگو با همشهری از انقراض برخی گونه‌های گیاهی در جنگل‌های شمال خبر داده بود، روز گذشته با اعلام اینکه جنگل‌های شمال ایران در وضعیت بحرانی قرار گرفته‌اند، گفت: بحران به این معنا نیست که جنگل فروپاشیده باشد اما اگر همین روند را ادامه دهیم تا 30سال آینده وضعیت جنگل‌های شمال کشور مانند جنگل‌های رشته‌کوه زاگرس خواهد شد.

آشنایی با جنگل‌های هیرکانی

جنگل‌های هیرکانی، جنگل پهن برگ در استان گیلان ایران با قدمت ۴۰ میلیون سال یکی از ارزشمندترین جنگل‌های جهان به‌شمار می‌آید و از آن به عنوان موزه طبیعی یاد می‌شود.

در همین زمینه