شنبه, 14ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم مجموعه خشک شده حیوانات کمیاب در سمنان کشف شد

زیست بوم

مجموعه خشک شده حیوانات کمیاب در سمنان کشف شد

خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ماموران انتظامی سمنان با دستگیری دو شکارچی حرفه ای، پوست و جمجمه یک قلاده پلنگ و مجموعه خشک شده حیوانات کمیاب کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد رضا میرزایی صبح یکشنبه در نشستی با خبرنگاران در محل فرماندهی انتظامی استان سمنان اظهار داشت: برابر اعلام معاونت عملیات این فرماندهی، با اطلاع شکار غیر مجاز توسط یک شکارچی، ماموران پلیس روز گذشته با هماهنگی مرجع قضایی از منزل وی بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید که با حضور کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان همراه بود، علاوه بر کشف تجهیزات شکار، یک تخته پوست پلنگ به همراه جمجه آن کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان اضافه کرد: یک راس کل و یک راس مارال خشک شده نیز از دیگر کشفیات از این شکارچی بود.

میرزایی با اشاره به نقش شهروندان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، از آنان خواست در صورت اطلاع از فعالیت غیرقانونی و مشکوک افراد آن را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

خانواده سارق سابقه دار در سمنان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان نیز در این نشت از دستگیری اعضای پنج نفره یک خانواده سارق، با عملیاتی شدن قرارگاه مبارزه با سرقت در سمنان خبر داد و گفت: مرد و زنی دوم تیر از مغازه ای در بلوار قائم سمنان به بهانه خرد کردن ایران چک، پنج میلیون ریال سرقت کردند و متواری شده بودند.

سرهنگ سید موسی حسینی خاطرنشان کرد: این افراد نیم ساعت بعد، در یک خیابان سمنان، خودروی سمند سارقان به رانندگی (ع - ج) 26 ساله شناسایی و متوقف شد.

وی با اشاره به شناسایی و اجرای عملیات غافلگیرانه برای دستگیری اعضای این باند سرقت حرفه ای با دستگیری پسر این خانواده، افزود: چهار عضو این خانواده شامل پدر (ج - ع) 55 ساله، مادر (م - ر) 47 ساله و دو دختر با هویتهای (م - ع) 28 ساله و (الف - ع) 23 ساله همگی اهل و ساکن کرج دستگیر شدند و در تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان در خاتمه با اشاره به کشف مقادیری پول خارجی از سارقان، از ادامه تحقیقات و کشف جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند، تکمیل پرونده و معرفی آنان به مرجع قضایی خبر داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه