چهارشنبه, 30ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر به کوشش توفیق سبحانی - یادنامهٔ منوچهر مرتضوی منتشر می‌شود

خبر

به کوشش توفیق سبحانی - یادنامهٔ منوچهر مرتضوی منتشر می‌شود

«یادنامهٔ منوچهر مرتضوی» به کوشش توفیق سبحانی منتشر می‌شود.

LTB - JuzsportsShops | nike air sport attack red bank blue Mid Linen - Grailify - nike sweet classic leather sneaker sandals

استاد منوچهر مرتضوي

 

این نویسنده وپژوهشگر در‌ این‌باره به خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این یادنامه شامل 18 مقاله است که استادان مختلف ادبیات فارسی که با مرحوم منوچهر‌ مرتضوی همکار بودند یا با او و‌ آثارش آشنایی داشتند، به نگارش درآورده‌اند. این مقاله‌ها طی فراخوانی که در آن از آن‌ها خواسته شده بود درباره‌ی استاد مقاله‌ای بنویسند، نوشته شده است.

سبحانی ادامه داد: مقالات این یادنامه متنوع است و هر نویسنده درباره‌ی بخشی از ویژگی‌های علمی و اخلاقی استاد مرتضوی مقاله خود را به نگارش درآورده است. از جمله نویسندگان این مقاله‌ها می‌توان به مرحوم احمدی گیوی، احمد سمیعی، احمد مهدوی دامغانی، محمد‌علی موحد و... اشاره کرد.

او با بیان این‌که خود نیز یک مقاله درباره مرحوم مرتضوی نوشته است، اظهار کرد: از محضر استاد مرتضوی آنقدر آموخته و بهره برده‌ام که اگر سال‌ها هم درباره‌ی او بنویسم، باز هم کم است؛ اما با این حال من نیز یک مقاله در این یادنامه نوشته‌ام.

به گفته سبحانی، این یادنامه تقریبا آماده شده است و در مرحله بازخوانی نهایی قرار دارد. حجم آن در حدود 450 صفحه است و احتمالا آبان‌ماه از سوی انتشارات دایرةالمعارف بزرگ اسلامی منتشر می‌شود.

توفیق سبحانی همچنین درباره‌ی‌ تجدید چاپ آثارش گفت: در چاپ چهارم «فیه ما فیه» تجدیدنظرهایی انجام داده‌ام که آذرماه از سوی انتشارات پارسه منتشر می‌شود. در این چاپ توضیحاتی به کتاب اضافه شده و خطاهای آن اصلاح شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید