دوشنبه, 04ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم بیش از هزار اصله درخت زیر چرخهای قطار اصفهان!

زیست بوم

بیش از هزار اصله درخت زیر چرخهای قطار اصفهان!

یک فعال محیط زیست از قطع صدها اصله درخت کاج و اقاقیا با قدمت بیش از 30 سال در مسیر پروژه قطار شهری اصفهان ـ زرین شهر خبر داد.

Air Jordan 3 Blue Cement CT8532 400 Release Date 1 | how to tell if jordan 4 red thunder is real Archives - nike air force 1 suede wheat free bread products - IetpShops

به گزارش مهر، هومان خاکپور افزود: تصاویر از قطع یکسره درختان در اتوبان فولادشهر اصفهان حکایت از قربانی شدن صدها درخت کاج و اقاقیا که قدمت آنها به سالهای قبل از انقلاب و تقریباً همزمان با احداث شهرک فولادشهر می رسید، داشته که به بهانه مزاحمت برای اجرای پروژه های توسعه ای منطقه قلع و قمع شده اند.

به گفته وی، جرم این کاجهای چند ساله قرار گرفتن در مسیر عبور قطار بین شهری اصفهان به زرین شهر بوده که به رغم اهمیت کارکردهای زیست محیطی و ضرورت حفظ آنها به دلیل واقع شدن در یکی از صنعتی ترین مناطق اصفهان، ناباورانه فقط به بهانه  کم کردن هزینه های آزادسازی مسیر عبور پروژه، بی مهابا تصمیم به قطع یکسره چند صد درخت در مسیر حدود ۴ کیلومتری پلیس راه فولادشهر تا پل اتوبان شهید کاظمی در نزدیکی ورودی کارخانه ذوب آهن گرفته شده است.

خاکپور اظهار داشت: بر اساس آمار غیر رسمی، به دلیل واقع شدن برخی از تأسیسات و ساختمانها مانند بیمارستان فولادشهر و یا استادیوم ورزشی فولادشهر در مسیر عبور مترو اصفهان - زرین شهر، مسئولان منطقه تصمیم به عبور پروژه از محل فضای سبز درختی وسط اتوبان در طول این مسیر حدود ۴ کیلومتری گرفته و درختان چندین ساله این مسیر قطع کرده اند.

این فعال محیط زیست تصریح کرد: منطقه فولادشهر یکی از مناطق صنعتی اصفهان است که کارخانه هایی مانند ذوب آهن، سیمان اصفهان و چندین شهرک صنعتی کوچک و بزرگ در حوالی این منطقه مستقر شده و هزاران نفر از ساکنان شهرها و روستاهای منطقه همواره در تهدید آلودگیهای صنعتی ناشی از این مراکز بوده و در اثر آلودگی هوا دچار بیماریهای حاد و مزمن می‌شوند.

وی افزود: اما مسئولان منطقه به جای تلاش برای دست یابی به تمهید و یا فرآیندی که منجر به افزایش فضای سبز و مقابله با این پدیده‌  بیماری زا باشند با نابودی فضای سبز درختی منطقه، در حال تدارک تشدید آلودگی هوای منطقه هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه