یکشنبه, 24ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر آخرین مجلد از مجموعه پژوهش های ایرانشناسی استاد ایرج افشار منتشر می شود

خبر

آخرین مجلد از مجموعه پژوهش های ایرانشناسی استاد ایرج افشار منتشر می شود

آخرین مجلد از مجموعه پژوهش‌های ایرانشناسی (نامواره محمود افشار) که به کوشش فرزند فقید وی ایرج افشار تدوین شده‌اند، به زودی منتشر می‌شود. این مجلد، نقطه پایانی بر این مجموعه 22 جلدی خواهد بود.

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | New Balance 530 Lifestyle Unisex Beyaz Spor Ayakkabı Kadin Spor Ayakkabı & Sneaker 4127850 , Network-presidentsShops

کریم اصفهانیان مدیر انتشارات بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار یزدی در گفتگو با مهر، از آماده شدن جلد بیست و دوم «پژوهش‌های ایرانشناسی» (نامواره محمود افشار) خبر داد و گفت: این مجلد به کوشش مرحوم ایرج افشار و با همکاری بنده از زیر چاپ درآمده و به زودی در بازار کتاب عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مجلد از پژوهش‌های ایرانشناسی هم به مانند 21 جلد قبلی، بسیار مفصل است، افزود: در جلد بیست و دوم پژوهش‌های ایرانشناسی، 36 مقاله آمده و حجم کتاب هم بیش از 670 صفحه است.

مدیر انتشارات بنیاد موقوفات افشار همچنین گفت: این مجلد احتمالاً نقطه پایانی بر مجموعه «پژوهش‌های ایرانشناسی» (نامواره محمود افشار) است و بسیار بعید است که مجلد دیگری از این مجموعه که به کوشش مرحوم ایرج افشار انجام می‌شد، به جای مانده باشد که بخواهد منتشر شود.

جلد بیست و یکم و ماقبل آخر پژوهش‌های ایرانشناسی (نامواره دکتر محمود افشار) دربرگیرند 21 مقاله پیرامون موضوعات مختلف ایرانشناسی عمومی از فرهنگ و بزرگان فرهنگ ایران گرفته تا تاریخ و جغرافیای این سرزمین، سال گذشته از سوی بنیاد موقوفات افشار منتشر شد.

کریم اصفهانیان همچنین از آماده شدن کتابی جامع حاوی مجموعه مقالات بزرگان معاصر ادب پارسی درباره شعر صائب خبر داد و گفت: کتاب «صائب و سبک هندی در گستره تحقیقات ادبی» به کوشش محمدرسول دریاگشت شامل مجموعه‌ای از مقالات صائب شناسان ایرانی از جمله بزرگانی مانند جلال‌الدین همایی، امیری فیروزکوهی، باستانی پاریزی، عبدالحسین زرین کوب، محیط طباطبایی، پرویز ناتل خانلری، حبیب یغمایی و ایرج افشار درباره صائب و شعر او، در 702 صفحه آماده چاپ شده است.

وی با اشاره به اینکه غالب کسانی که مقالات آنها درباره صائب در کتاب «صائب و سبک هندی در گستره تحقیقات ادبی» چاپ شده است، از میان ما رفته‌اند، انتشار این اثر را مهم توصیف کرد و از عرضه قریب الوقوع آن در بازار کتاب خبر داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه