دوشنبه, 04ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر برگزاری مراسم نوروز در تاجیکستان و قزاقستان

خبر

برگزاری مراسم نوروز در تاجیکستان و قزاقستان

مراسم رسمی جشن نوروز امسال در تاجیکستان با شکوه بیشتری در نوروزگاه شهر دوشنبه برگزار شد.

adidas born original women costume for sale - تسوق تشكيلة اديداس اوريجينالز للرجال مع تخفيضات 25 , نمشي - 75% أونلاين في السعودية | nike kd 7 ext long tail black line for sale - 401 – Ietp - New Air Jordan 1 High OG OSB DIAN Blue Chill Sorrowful CD0463

به گزارش واحد مرکزی خبر از دوشنبه ، نوروزگاه مکانی برای برگزاری جشن نوروز در همه کشورهای آسیای مرکزی است که پس از استقلال این کشورها و در راستای تجلیل از نوروز بنا شده است.


مراسم تجلیل از نوروز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان امسال با  همکاری بیش از 17 هزار نفر برگزار شد که در آن برخی از سنت های نوروزی همچون سفره هفت سین ، پخت سمنو ، نان های نوروزی ، موسیقی و بافت لباس های سنتی به نمایش گذاشته شد.


«امام علی رحمان» رییس جمهور تاجیکستان در این مراسم با اشاره به اینکه زبان فارسی و نوروز دو عامل هویت بخشی مردم تاجیکستان است ، گفت: فرهنگ کشورها در روند جهانی شدن با خطرهای جدی روبرو است و نوروز عاملی برای نزدیک شدن مردم و وحدت جوامع است.


نوروزگاه شهر دوشنبه با گنجایش بیش از 15 هزار نفر سه سال قبل ساخته و سال گذشته با نمادهای فرهنگی ایرانی بازسازی شد.


مراسم رسمی جشن نوروز در جمهوری قزاقستان برگزار شد.


به گزارش واحد مرکزی خبر از آلماتی در این مراسم که در میدان مرکزی شهر الماتی برگزار شد، نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در سخنانی نوروز را علاوه بر آغاز فصل بهار، تحول گر انسان و روابط انسانی خواند.


اجرای برنامه های نمایشی و آئینی توسط اقوام ساکن در قزاقستان با موضوع نوروز از دیگر برنامه های این مراسم بود.


نوروز در جمهوری قزاقستان بیست و دوم ماه مارس برابر با دوم فروردین آغاز می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه