شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر غذاهای دریایی خطر بروز سكته قلبی را 50 درصد كاهش می‌دهد

خبر

غذاهای دریایی خطر بروز سكته قلبی را 50 درصد كاهش می‌دهد

یافته های جدید محققان حاكی از آن است گنجاندن غذاهای دریایی در برنامه غذایی هفته می تواند خطر ابتلا به سكته قلبی را 50 درصد كاهش دهد.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | IetpShops - nike roshe one lava boys - Buy Online - Nike Air Force 1 for Women & Men

به گزارش ایرنا به نقل از دیلی میل، دانش پژوهان سیستم درمان انگلیس می گویند انواع مختلف غذاهای دریایی دارای ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی برای انسان هستند.

غذاهای دریایی حاوی اسید چرب امگا 3 هستد كه به سلامت قلب كمك می كند.

اگرچه غذاهای دریایی حاوی كلسترول هستند اما بعید به نظر می رسد تاثیر زیادی بر میزان كلسترول بدن بگذارند.

پیش از این محققان ژاپنی نشان داده بودند افرادی كه در هفته چند وعده ماهی و غذاهای دریایی می خوردند 56 درصد كمتر از بقیه دچار سكته قلبی می شوند.

علت پیشگیری از بروز سكته قلبی ، وجود زیاد دو ماده اسیدی به نام های ' ایی . پی . ای ' و ' دی .اچ .ای ' در بدن است كه به واسطه خوردن ماهی جذب بدن می ‌شود .

كار این دو ماده اسیدی جلوگیری از غلیظ شدن خون و پیشگیری از لختگی خون است .

نتیجه این بررسی نشان داد كه احتمال غلیظ شدن خون و بروز لخته شدن خون در میان گروهی كه بیشتر از دیگر گروه ‌ها ماهی می‌ خورند ، به یك سوم كاهش یافته است .

پژوهشگران بر این باورند كه با خوردن ماهی ‌های غیر سفید همچون ماهی ساردین ، ماهی خال مخالی و ماهی بركه این احتمال وجود دارد كه بتوان از غلیظ شدن خون و در نهایت از بروز سكته قلبی جلوگیری كرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه