دوشنبه, 28ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی میراث معنوی همایش پاسداشت سوم خرداد میراث معنوی ملت ایران برگزار شد

همایش پاسداشت سوم خرداد میراث معنوی ملت ایران برگزار شد

برگرفته از ایرنا

همایش پاسداشت سوم خرداد ، میراث معنوی ملت ایران با هدف تجلیل از حماسه آفرینان حماسه آزادسازی خرمشهر روز چهارشنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، دبیر ستاد گردشگری جنگ در این مراسم گفت:
برگزاری این همایش اقداماتی در راستای ثبت ملی حماسه آزادسازی خرمشهر به عنوان میراث معنوی ملت ایران است.

علیرضا مقیمی افزود: سوم خرداد نمادی از آزادگی و توانمندی ملت بزرگ ایران است و تجلیل از حماسه آفرینان و خالقان این حماسه ملی در حقیقت تقدیر از ملت سرافراز ایران است.

وی با اشاره به اینکه ثبت ملی آزادسازی خرمشهر به عنوان یک اثر معنوی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد، اظهار داشت: برگزاری این همایش زمینه ساز حرکت سازمان در جهت ثبت ملی این میراث معنوی است.

به گفته وی، در این همایش از خالقان این حماسه بزرگ در رشته‌های هنری، فرهنگی، تاریخی و رسانه‌ای تجلیل می‌شود.

در ادامه این همایش که با حضور جمعی مقامات و مسئولین لشگری و کشوری از جمله رییس و مقامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، رییس شورای شهر تهران و جمعی از فرماندهان سپاه و ارتش حضور داشتند، از برخی چهره‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای فعال در این رویداد ملی و تاریخی کشور تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ ایرنا، در این مراسم از خانواده شهید محمد جهان آرا و رحیم نجفی به واسطه رشادت‌ها و خدمات این دو شهید در جریان فتح خرمشهر با اهدا لوح تقدیر و هدایای تقدیر شد.

تقدیر از صادق آهنگران، غلام کویتی پور ، محمد گلریز و گروه موسیقی اباده به عنوان صداهای ماندگار فتح خرمشهر از دیگر بخش‌های این همایش بود.

در ادامه این همایش از بهرام محمدی فر، بهمن جلالی، امید صادقی، محمد فرهود، جاسم قضبان پور، اسماعیل داوری و امیرعلی جوادیان نیز به عنوان عکاسان خبری دوره دفاع مقدس تجلیل شد.

تجلیل از خانواده مرحوم قیصر امین پور و پرویز بیگی حبیب آبادی به عنوان شاعران برتر دفاع مقدس و همچنین تجلیل از زنده یاد رسول ملاقلی پور به عنوان کارگردان دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

در ادامه این همایش از محمدحسین لطیفی، سعید سهیلی، جمال شورجه، ابوالفصل پورعرب، برزو ارجمند و انوشیروان ارجمند به عنوان کارگردانان و هنرمندان عرصه بازیگری فیلم دفاع مقدس نیز تجلیل شد.

در ادامه این مراسم همچنین از محمد پنجعلی و علیرضا دبیر به نمایندگی از جامه ورزشکاران کشور نیز تقدیر شد.

تقدیر از سعید علامیان و اسدالله مشایخی به عنوان خبرنگاران حماسه فتح خرمشهر و مجمع خبرنگاران دفاع مقدس نیز از بخش‌های بود که در این همایش اجرا شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه