یکشنبه, 24ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان محمدی: آثار تاریخی مراغه در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند

یادمان

محمدی: آثار تاریخی مراغه در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند

خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان مراغه گفت: آثار تاریخی این شهرستان در وضعیت نامناسبی به سر برده و باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

Women's shoes - adidas hermosa mesh backpack purple and blue color , GiftofvisionShops - Fitness - adidas nite jogger kids - Sports shoes | JofemarShops , nike air max flyknit 2015 price pakistan 2017 , nike dunk ultra on feet women boots White Black Diamond Shorts

به گزارش خبرنگار مهر، ظفر محمدی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای معاونان میراث فرهنگی در مراغه اظهار داشت: شهر مراغه یکی از شهرهای با قدمت بالا بوده و آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود داشته که متاسفانه مغفول مانده است.

وی ادامه داد: هر یکی از این آثار دارای ارزش معماری بالایی بوده و همتای آن را به سختی می توان در جاهای دیگر کشور پیدا کرد اما در صورتیکه نیم نگاهی به وضعیت این آثار بکنیم شاهد وضعیت اسفناک آنان خواهیم بود.

محمدی با اشاره به ضرورت رسیدگی بیشتر به این آثار افزود: نحوه رسیدگی و نگهداری رصدخانه تاریخی، معبد مهر، گنبدهای تاریخی این شهر و بافت تاریخی در شان و جایگاه آثار تاریخی مراغه نیست.

وی با بیان اینکه ان شهرستان همواه به عنوان قطب صنایع دستی و برخی آثار باستانی در استان به شمار می رود، گفت: اما بهره مندی از هر یکی از این ظرفیت ها نیازمند تخصیص اعتباری ویژه از سوی مسئولان استانی است و در صورت عدم توجه شایسته به این آثار به زودی شاهد تخریب این بناهای تاریخی خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه