دوشنبه, 04ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان تخریب منظر طبیعی الموت - آغاز مرمت دولتخانه صفوی قزوین

یادمان

تخریب منظر طبیعی الموت - آغاز مرمت دولتخانه صفوی قزوین

برگرفته از خبرگزاری مهر - فاطیما کریمی

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین از آغاز مرمت دولتخانه صفوی خبر داد و گفت: منظر طبیعی قلعه الموت در حال از بین رفتن است مردم باید بدانند که ثبت جهانی الموت از ویلاسازی مهمتر است.

علیرضا خزائلی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین به خبرنگار مهر گفت: درشهر قزوین جاذبه‌های تاریخی طبیعی و فرهنگی و مذهبی زیادی داریم از جمله در حوزه گردشگری مذهبی که چهار پیغمبر از قوم بنی اسرائیل آرامیده اند همچنین در شهر قزوین پسر منسوب به امام رضا (ع) نیز دفن است و این ظرفیت فرصت مناسبی برای مقصد تورهای زیارتی و مذهبی به شمار می‌آید.

خزائلی درباره ساخت و ساز در حریم قلعه الموت هم بیان کرد: منظر طبیعی الموت در حال از بین رفتن است. هر نوع ساخت و ساز غیر هماهنگی در بافت الموت غیر مجاز است و به شدت جلوی آن گرفته خواهد شد. مردم باید بدانند که این ساخت و سازها به نفع توسعه جامعه نیست و ثبت جهانی الموت به حدی آورده اقتصادی خواهد داشت که قابل مقایسه با ویلاسازی نیست.

وی در ادامه بیان کرد: به تازگی مرمت شهری در دولتخانه صفوی شروع شده است. کل مجموعه به عنوان پروژه مرمت شهری مرحله به مرحله به شهر عرضه خواهد شد. اکنون باستان شناسان در این دولتخانه مشغول به گمانه زنی هستند. امیدواریم که این اقدام نیز بعد از سعدالسلطنه افتخار شهر شود. مدیریت کار بر عهده اداره کل میراث فرهنگی خواهد بود و در نظر داریم تا با رعایت تمام اصول مرمت شده و به بهره برداری برسانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه