پنج شنبه, 28ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر سم‌زدایی کنید تا سالم بمانید

خبر

سم‌زدایی کنید تا سالم بمانید

در تغییر هر فصل یا تغییر عادات غذایی، سم‌زدایی کنید تا بدنی سالم داشته باشید و بیمار نشوید.

adidas team water bottles for sale craigslist 2017 | IetpShops , New Balance 327 Moonbeam Leopard , men air max jordan 13 , 4011496719 , Where To Buy

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، سایت فرانسوی «زندگی آسان» در یادداشتی نوشته است: برای سم زدایی یک روز یا یک هفته باید وقت گذاشت و سموم انباشته در کبد و روده‌ها را از بین برد، به خصوص در تغییر هر فصل یا تغییر عادات غذایی، انجام این کار بسیار مهم است؛ به خاطر داشته باشید در این درمان نباید گرسنه باشید.

راهنمایی عمومی

- 10 دقیقه قبل از هر وعده غذایی میوه بخورید؛ فیبر بالای میوه باعث می‌شود در موقع غذا خوردن زودتر سیر شوید.

- مصرف چربی‌های حیوانی (گوشت و تخم مرغ) را کاهش دهید.

- بین ساعت 12 تا 12:20 دقیقه زمان مناسبی برای ناهار خوردن است چون مواد مغذی و مهم جذب می‌شوند.

- از مواد قندی دوری کنید.

از بین بردن مواد سمی

روز خود را با مخلوط یک لیوان آب گرم و لیمو ترش شروع کنید؛ در صورت امکان بعد از یک ساعت و نیم صبحانه میل کنید؛ این نوشیدنی سمومی که باعث اختلالات گوارشی می‌شود را تخلیه می‌کند و سردرد و بیخوابی را از بین می‌برد.

برای از بین بردن سموم می‌توانید از ماساژ درمانی، دوش گرفتن و کرم‌های حاوی کافئین که برای گردش خون مناسب هستند و مواد سمی بدن را از بین می‌برند، استفاده کنید.

نوشیدن آب

برای تخلیه سموم بدن نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز مفید است؛ به خاطر اینکه نوشیدن آب را فراموش نکنید بهتر است بر روی کاغذ یادداشت کنید و کاغذ را بر روی یخچال، کمد اتاق خواب و هرجایی که بیشتر جلوی چشم است، بچسبانید.

در صورت امکان آب میوه و سوپ سبزیجات خانگی میل کنید؛ سبزی خوردن عادتی است که فراموش شده است و بهتر است برای سلامت بدن خود در کنار وعده‌های غذایی مصرف شود.

حرکت

در طول درمان سم زدایی بهتر است فعالیت‌های شدید بدنی داشته باشید؛ برای تمرینات روزانه بهتر است روزی یک فعالیت تازه انجام دهید؛ (پیاده روی، باغبانی، دوچرخه سواری، نرمش‌های فیزیکی).

متعادل غذا بخورید

در طول زمان سم‌زدایی از مصرف مواد قندی، محصولات صنعتی و  غذاهای سرخ شده بپرهیزید؛ در عوض سبزیجات تازه، میوه‌های فصلی، غلات کامل و حبوبات فراموش نشود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه