سه شنبه, 02ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر آیت الله نمر دست به اعتصاب غذا زد

خبر

آیت الله نمر دست به اعتصاب غذا زد

مرکز حقوق بشر الشرق از اعتصاب غذای نامحدود آیت‌الله النمر خبر داد. اعتراضات مردمی در عربستان سعودی از 40 روز پیش تاکنون و در پی دستگیری شیخ نمر شدت گرفته است.

adidas calabasas cream factory san jose menu - GZ3194 - adidas Ultra Boost 2021 White Multicolor | Latest Releases , IetpShops - Women's Nike Air Jordan 1 trainers - ken griffey nike swingman shoes sale 2017

به گزارش آنا، مرکز حقوق بشر الشرق در پایگاه اینترنتی خود بار دیگر بر نگرانی شدید درباره سلامت شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه برجسته عربستان که از یک ماه و نیم پیش در زندان‌های رژیم سعودی اعتصاب غذا کرده است، تاکید کرد.
 
این مرکز از وجدان‌های بیدار در سطح جهان خواست که با مسئولان سعودی تماس برقرار کنند تا آنها به خانواده شیخ النمر و وکلایش و فعالان حقوق بشر اجازه دهند تا با این روحانی ملاقات کنند.
 
مرکز حقوق بشر الشرق، رژیم سعودی را مسئول هرگونه آسیب رسیدن به آیت الله النمر دانست و از ریاض خواست تا وی را بدون هیچ‌گونه قید و شرطی، فوراً آزاد کند.
 
مرکز حقوق بشر الشرق پیشتر نیز نگرانی عمیق خود را از برخی خبرها درباره شکنجه شدن شیخ نمر باقر النمر بعد از ربوده شدن در توسط نیروهای امنیتی سعودی، ابراز داشته بود.
 
این مرکز به نقل از اعضای خانواده شیخ النمر اعلام کرده است که "آثار کبودی روی صورت و چشم های این روحانی برجسته مشاهده شده است و دندان‌هایش را کشیده‌اند."
 
مرکز حقوق بشر شرق افزوده که آیت‌الله النمر اعتصاب غذای نامحدود کرده است ولی سعودی‌ها وی را به تحت بیمارستان بسته و مجبور می‌کنند که غذا بخورد.
 
نیروهای رژیم سعودی ماه گذشته شیخ نمر را از ناحیه ران زخمی کرده و سپس وی را بازداشت کردند.
 
عربستان سعودی از یک سال پیش تاکنون شاهد اعتراضات مردمی است؛ شرق عربستان که مناطق استراتژیک و نفت‌ خیزی است، بیشتر از مناطق دیگر شاهد التهابات و اعتراضات است.
 
نیروهای سعودی در این مدت با سرکوب تظاهرات مردمی، تعدادی از آنها بویژه جوانان را به شهادت رسانده و شمار دیگری را زخمی کرده‌اند.
 
موج اعتراضات مردمی از یک 40 روز پیش تاکنون درپی تیراندازی نیروهای سعودی به آیت‌الله نمر باقر النمر روحانی مشهور شیعه در شرق عربستان و ربودن وی گسترش یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه