پنج شنبه, 31ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر 60 درصد مردم عربستان زیر خط فقر

خبر

60 درصد مردم عربستان زیر خط فقر

فعالان در عربستان همواره از ریاض به دلیل هزینه‌های گزاف برای خرید سلاح از غرب و کمک نکردن به میلیون‌ها فقیر این کشور انتقاد کرده‌اند.

adidas team water bottles for sale craigslist 2017 | New Balance 530 Lifestyle Unisex Beyaz Spor Ayakkabı Kadin Spor Ayakkabı & Sneaker 4127850 , Network-presidentsShops

یک روزنامه سعودی گزارش داد، با وجود این‌که عربستان سعودی بزرگ‌ترین صادرکننده نفت خام در جهان است، 60 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش پرس تی وی، خالد الحربی، خبرنگار عربستانی در مقاله‌ای که در روزنامه عکاظ منتشر شد نوشت، در حالی که عربستان سالانه 1500 میلیارد ریال سعودی (حدود 400 میلیارد دلار) درآمد دارد، میانگین درآمد یک شهروند عادی عربستانی نباید 1500 ریال (حدود 400 دلار) باشد. بر پایه آمار رسمی ارائه شده از سوی مجلس شورای عربستان سعودی، حدود 22 درصد از شهروندان این کشور، معادل دست کم 3 میلیون نفر، زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

فعالان در عربستان همواره از ریاض به دلیل هزینه‌های گزاف برای خرید سلاح از غرب و کمک نکردن به میلیون‌ها فقیر این کشور انتقاد کرده‌اند.

ریاض در سال 2010 بیش از 60 میلیارد دلار سلاح از امریکا خریداری کرد؛ اقدامی که امریکا از آن به عنوان بزرگ‌ترین پیمان فروش سلاح در تاریخ ستایش کرد.

عربستان همچنین بزرگ‌ترین صادر‌کننده نفت است و طلای سیاه 90 درصد صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه