چهارشنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم با هدف ممانعت از فرسایش ژنتیکی؛ جابه‌جایی گونه در معرض آسیب «مرال» اردبیل مطالعه می شود

زیست بوم

با هدف ممانعت از فرسایش ژنتیکی؛ جابه‌جایی گونه در معرض آسیب «مرال» اردبیل مطالعه می شود

برگرفته از خبرگزاری مهر

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل گفت: با هدف ممانعت از فرسایش ژنتیکی جابه‌جایی مکان زیست یا تعدادی از راس‌های گونه در معرض آسیب مرال در دست بررسی است.

محمد خداپرست بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی وضعیت زیستی گونه مرال به خبرنگار مهر گفت: به منظور جابه جایی بازرسانی از سازمان محیط زیست به اردبیل مراجعه کردند و وضعیت جابه جایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: برنامه  احیای اکولوژیکی هم برای آهوی مغان و هم مرال نمین در جنگل فندقلو در دستور کار است تا با تغییر تعدادی از نرهای گله بتوان مانع از فرسایش ژنتیکی شد.

مدیر کل حفاظ از محیط زیست استان تاکید کرد: هر دو این گونه ها در معرض آسیب هستند و در سایت های احیا با اقدامات امنیتی نگه داری می شوند.

به گفته خداپرست در پیرامون محوطه محل نگه دری فنس کشی انجام شده و در عین حال نگهبان ۲۴ ساعته مستقر شده است.

وی در عین حال به افزایش  تعداد مرال در سایت به ۲۴ راس اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه فصل بهار و تابستان موعد زاد و ولد این گونه است افزایش تعداد پیش بینی می شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تاکید کرد: در مغان نیز نسل پنجم آهو متولد شده و زاد ولد ها تا تیر ماه ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه