سه شنبه, 02ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی نشست «تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران در عصر آل‌بویه»

رویدادهای فرهنگی

نشست «تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران در عصر آل‌بویه»

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور سیدصادق سجادی، علی بهرامیان و صادق حجتی در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود.

air-jordan-4-retro-cement-x-new-era-chicago-bulls-sneaker-hook-up-hat | Gran Canaria - nike shox fuse low beam - IwmsaShops - Maspalomas Marathon 2021 , Carreras populares

آل بویه در اوج تمدن پر نقش و نگار اسلامی بر بغداد استیلا یافتند و با اقداماتی که تساهل فرهنگی ویژگی اصلی آن بود، در شمار یکی از حامیان پر ارج این تمدن قرار گرفته و بر شکوه و مجد آن افزودند.

برآمدن آل بویه به عنوان حکومتی شیعی نیز تاثیر چشم‌گیری در بسط مباحث فقه سیاسی در اندیشه‌ی شیعی و طریقه‌ی تعامل این مذهب با مقوله‌ی حاکمیت و مباحث مرتبط با آن چون مشروعیت، حدود اختیارات، شرایط حاکم و ... داشت. درباره‌ی دوره‌ی آل‌بویه منابع فارسی بسیار محدود است. به تازگی کتاب «تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران در عصر آل بویه» به قلم صادق حجتی و به همت نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی شهر کتاب، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور سیدصادق سجادی، علی بهرامیان و صادق حجتی در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه