سه شنبه, 02ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر فراخوان پیشنهاد سامانهٔ نگارش فارسی معیار

خبر

فراخوان پیشنهاد سامانهٔ نگارش فارسی معیار

با توجه به وظیفهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی در صیانت از خط و زبان فارسی و یکسان‌سازی واژگان علمی و نیز به دلیل اهمیت روزافزون کاربرد زبان فارسی در محیط‌های رایانه‌ای، گروه زبان و رایانهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی به‌منظور تحقق بند دوم از شرح وظایف خود، در صدد تهیهٔ نرم‌افزارهایی برای تسهیل به‌کارگیری خط و زبان فارسی در محیط‌های رایانه‌ای برآمده است.

Air Jordan 1 Blue Chill Womens CD0461 401 Release Date 4 | Air Jordan 4 Retro "White Oreo" CT8527 - 100 , NETWORK-PRESIDENTS Store - nike zoom hypercross trainer turquoise gold rings

به گزارش تارنمای فرهنگستان زبان و ادب فارسی، فراخوان حاضر به‌منظور توسعهٔ یک پروژهٔ اصلی برای یکسان‌سازی و استانداردسازی متون فارسی، بر اساس رسم‌الخط مصوّب فرهنگستان و تعدادی زیرپروژه برای ساخت ابزارهای پایهٔ پردازش متون فارسی تهیه شده است. از کلیهٔ اشخاص حقیقی و حقوقی که در این زمینه محصول قابل ارائه‌ای دارند و یا می‌توانند در زمانی کوتاه چنین محصولی را تهیه نمایند، دعوت می‌شود تا با ارسال پیشنهاد خود در این فراخوان شرکت نمایند.

 آخرین مهلت ارسال پیشنهادها پایان وقت اداری روز چهارشنبه، سوم تیرماه است. پیشنهادها باید تا قبل از این تاریخ از طریق پست به دفتر معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به نشانی: تهران، بزرگراه حقانی (مسیر غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو، مجموعهٔ فرهنگستان‌ها، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، معاونت علمی و پژوهشی، ارسال شوند. همچنین لازم است پیشنهاددهندگان با ارسال رایانامه به نشانی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید موضوع پیشنهاد (فقط عنوان) و تاریخ ارسال آن را اطلاع دهند. پیشنهادهایی که بعد از تاریخ فوق ارائه شوند بررسی نخواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از کلیات و محتوای طرح مذکور، متن کامل فراخوان گروه زبان و رایانه را از نشانی زیر بارگیری نمایند:

http://www.persianacademy.ir/UserFiles/File/rayane.pdf

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه