پنج شنبه, 27ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی دیده‌بان خلیج فارس گفتار سازمانهای مردم نهاد در روز ملی خلیح فارس

دیده‌بان خلیج فارس

گفتار سازمانهای مردم نهاد در روز ملی خلیح فارس

 

به نام آفریدگار خلیج همیشه فارس

چه شده است که مردمانی حقیر چشم طمع به ناموس وطن دارند و جانشینان خلف همت‌ها و باکری‌ها و خرازی‌ها و قندی‌ها ساکت نشسته‌اند؟! مگر شهدای ما را هدفی جز حفظ ناموس وطن بود که از کنار حمله‌های لفظی به مرزهای ایران زمین بگذریم؟ آنقدر سرگرم خودمان گشته‌ایم که از دشمنی چنین لجوج غافل مانده ایم.

دیگر خاموشی در مقابل گستاخی‌های برخاسته از کشوری کوچک در جنوب خلیج‌فارس کافی است. کاسه صبرمان لبریز شده است. ما را دیگر یارای فروخوردن خشم در برابر زیاده خواهی اعراب حاشیه خلیج فارس نیست. خموش نشستن و نظاره کردن ممکن نیست، کاری خواهیم کرد، غیرت و شجاعت ایرانی را بار دیگر نشان خواهیم داد.

اگر روزی اولویت اول ما مقابله با آنانی بود  که به حریم مرزهای کشور تجاوز کرده اند و چشم طمع به این دیار اهورایی دوخته‌اند، حال دشمن درجه یک ما کسانی‌اند که نگاه پلیدشان به ناموس وطن ماست.

خواست ما از مسئولین کشور، کاهش روابط دیپلماتیک با امارات متحده عربی و اخراج سفیر امارات از ایران، و کاهش روابط تجاری ایران با این کشور متخاصم می باشد.

چنانچه به هر دلیل دستگاه دیپلماسی کشور قصد برخورد جدی با دولت امارات متحده را ندارد ما تشکل های غیر دولتی به کمک بازرگانان و بخش خصوصی ایران تا رسیدن به نتیجه ای درخور اقدامات لازم را در برابر این کشور انجام خواهیم داد.

از وزارت امور خارجه خواستار پیگیری مسئولانه  واقعیت تاریخی و مستند این خطه از جهان "خلیج همیشه فارس" از طریق دیپلماسی خارجی و نهادهای بین المللی برخورد قاطعانه و صریح و حذف لجاجتهای كشور امارات متحده عربی هستیم

در این راستا ملت ایران در كنار دولت خود علیه هر دشمن خارجی لجوج در برابر واقعیتهای معتبر تاریخی متحد و یک صداست.

روز ملی خلیج فارس  10 اردیبهشت ماه 1389 

1- انجمن دوستداران میراث فرهنگی افراز (تهران)
2- انجمن دوستداران و حافظان خشت خام (یزد)
3- انجمن جوانان سپید پارس(بابل)
4- کانون گسترش فرهنگ ایران بزرگ (اصفهان)
5- انجمن ایلام شناسی
6- کانون بارگاه مهر(اصفهان)
7- جمعیت دوستداران میراث فرهنگی یادگار (یزد)
8- انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری(امرتاد اصفهان)
9- انجمن سریزد
10- انجمن مهر پادین (مهریز)
11- انجمن مهرورزان جوان
12- انجمن گردشگری حافظان طبیعت
13- انجمن چهار سوق كویر (اردكان)
14- كانون ایراشناسی و گردشگری دانشگاههای (تبریز)
15- انجمن حامیان میراث هزار (كرمان)
16- انجمن اسفندگان
17- انجمن دوست داران میراث فرهنگی هوتو (بهشهر)


انجمنهایی كه تمایل دارند به جمع امضاكنندگان این بیانیه بپیوندند نام و مشخصات انجمن خود را به رایانامه‌ی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید بفرستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه